img

Firmanız İçin Kiralık CRM mi yoksa Satılık CRM mi Tercih Etmelisiniz

Firmanız İçin Kiralık CRM mi yoksa Satılık CRM mi Tercih Etmelisiniz

Firmalar manuel olarak yönettikleri satış ve pazarlama sürecini bir program üzerinden yönetmeye karar verdiklerinde, CRM programı arayışı içine girmektedirler. Kurumsallaşmak ve firmasında işlerini daha kolay ve sistematik yönetmek isteyen firmalar, kiralık mı yoksa satılık mı tercih etmeliyim sorusuyla karşı karşıya kalmaktadırlar. 

Yıllardır edindiğimiz tecrübeler ışığında girişimcilere yol göstermesi ve karar verme sürecini kolaylaştırmak adına yıllık kiralama ve lisans satın alma ile ilgili detayları paylaşmak isteriz. 

Firmalar için en önemli kriterin veri güvenliği olduğunu ve firmaya ait bir alanda saklanmasının tercih sebebi olduğunu biliyoruz. Bu yüzden hem yıllık kiralama hem de lisans satın alma yönteminde firmaların server’larına ya da hosting alanlarına kurulum yaparak verilerini güvenli bir şekilde kayıt altına almalarını sağlıyoruz. 

Yıllık Lisans Kiralama Modeli

CRM bir kültürdür, veri bankasıdır, iş akışını sağlayan bir oluşumdur. Bazı firmalar personeli, organizasyon şeması ve geleceğe bakış açısı gibi nedenlerden ötürü program kullanmaya uygun olmayabilir. 

Bazı firmalarda CRM süreçleri, 1 ayda oturamayabilir, daha uzun süre kullanarak avantajlarını ve firmalarına uygunluğunu görebilirler. Bu sebeple firmalarla yıllık anlaşma sağlayarak hem müşterilerimizin yüksek rakamlar ödemelerini istemiyoruz hem de bir yılın sonunda firmasının bu projeye uygunluğunu görmelerini sağlıyoruz. 

Yıllık lisans kiralamanın avantajlarından biri de yıllık destek rakamlarının ödenen yıllık ücrete dâhil olmasıdır. Böylece ayrıca bir hizmet bedeli ödemenize gerek kalmayacaktır. Dezavantaj olarak da yıllık ücreti ödemeyen firmalarda yeni kayıt butonun pasif olmasını söyleyebiliriz. Programı kullanmaya devam etmek için mutlaka yıllık lisans rakamının ödenmesi gerekmektedir. 

Lisans Satın Alma Modeli

Yıllık kiralama yöntemini tercih ederek CRM programının işlevselliğini ve firmanıza uygunluğunu gördükten sonra da satın alma alternatifini değerlendirme şansınız olabilir. 

Lisans satın alma yönteminde ise lisans sahibi olarak her yıl lisans için rakam ödemenize gerek kalmadan sadece bir seferlik yatırım yaparak programı kullanabilirsiniz. Yıllık lisans kiralamaya göre daha büyük bir bütçe ayırmanız gerekmektedir. 

Programı satın aldığınız ilk yıl destek hizmet bedeli rakama dâhil olmaktadır. Ancak ikinci ve sonraki yıllar için yıllık destek ücretini ödeyerek programla ilgili destek hizmetini almaya devam edebilirsiniz. 

Bazı firmalar, CRM programlarının firmalarına uygunluğundan emin oldukları için direkt lisans satın alma yöntemini tercih edebilirler. Lisansı satın alan firmalarda programda herhangi bir kısıtlama olmadan yıllarca kullanmaları mümkün olmaktadır. 

Yıllık lisans kiralama ve satın alma yöntemlerinden hangisini tercih ederseniz edin, istediğiniz yerden programı kullanma avantajını yaşayacaksınız. Her iki modelde de mobil uygulama ve mobil tasarım üzerinden programı kullanabilirsiniz. Biz işinizi kolaylaştırmak için her detayı düşündüğümüz programımızla firmanıza çözüm sağlamaya hazırız. Siz de işinize odaklanıp online olarak süreçlerinizi yönetebilirsiniz.  

CRM RedWhite

Diğer Bloglar

img
CRM Yazılımı Kullanmanın Firmalar İçin Önemi ve Değeri

Tecrübelerimiz ışığında şunu çok iyi biliyoruz ki raporlama ve analiz her firmanın vazgeçilmez bir parçasıdır.

17.06.2020 11:08
img
Yerli ve Milli Yazılım

Yerli yazılımlar ile ülkemizin dışarıya olan teknolojik ihtiyaçlarını ortadan kaldırarak, ülkemizde yeni bir sürecin kapılarını aralayacağız.

14.01.2021 15:46
img
Firmanız için En İyi CRM Uygulamasını Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Firmaların isimleri, hikâyeleri benzersiz olduğu gibi iş süreçleri, çalışma şekli de kendine özeldir.

06.11.2020 18:12
img