img

Satış Ekibinizin Motivasyonunu Artırın

Satış Ekibinizin Motivasyonunu Artırın

Müşteri ilişkilerini doğru bir şekilde yöneterek yeni müşteri kazanmak, rakip ürünleri ekarte ederek satış yapmak çok zor ve zahmetli bir süreçtir. Bu süreçte mutlaka satış ekibinin motive edilmesi gerekmektedir, böylece motivasyonu yüksek çalışanlarınızla satış oranlarınızı artırabilirsiniz.

Birçok yönetici, sahada ya da ofiste çalışan satış ekibinin motivasyonu için toplantılar gerçekleştirmektedir ama yoğun bir iş temposuyla çalışıldığı için bu tarz toplantıları çok sık yapmak mümkün olmamaktadır. Satış ekibinin dinamizminin ve motivasyonunun devam edebilmesi için mutlaka CRM programlarından destek almak gerekmektedir. CRM yazılımları satış ekibinin koordinasyonunu sağlarken aynı zamanda içinde bulunan online görüşme ve ana sayfa mesajlarıyla da çalışanların güne yüksek bir motivasyonla başlamalarını sağlamaktadır.

Firma yöneticileri ya da satış müdürleri, online görüşme özelliği ile gün içinde yazdığı mesajların satış ekibine anında ulaşmasını sağlamaktadır. Ayrıca satış ekibinizin gün içinde yaptığı telefon görüşmesi, gerçekleştirdiği ziyaret, verdiği teklif ve yaptığı satış sayılarına göre ana sayfalarında güncellenen otomatik mesajlar ile gün boyu motivasyonunu yüksek tutmasını sağlayabilirsiniz. Online CRM programları ile satış ekibinizin istediği yerden işini yönetmesini sağlarken, yöneticiler olarak siz de anlık güncellenen raporlarınızı alabilir ve kolay iş yönetiminin rahatlığını yaşayabilirsiniz.

CRM RedWhite

Diğer Bloglar

img
CRM RedWhite Demo Çalışması

CRM RedWhite olarak amacımız; bir CRM’den daha fazlasını müşterilerimize sunmaktır. Bu nedenle modüler yapıda olan sistemimiz, birçok departmanın iş sürecini bir arada yürütüp rapor almanızı sağlamaktadır.

01.12.2020 16:58
img
CRM Demo İncelemelerinde Nelere Dikkat Edilmeli?

İşletmeniz için CRM yazılımı tercih etme aşamasında, mutlaka test edip firmanıza uygunluğunuzu analiz etmeniz gerekmektedir.

22.06.2020 17:32
img
Online CRM Programları 2020’de En Çok Tercih Edilen Yazılımlar Listesinde

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci, işimizi istediğimiz yerden yönetebilmenin ne kadar önemli olduğunu bize bir kez daha hatırlattı.

07.12.2020 14:09
img