img

Firmanız için En İyi CRM Uygulamasını Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Firmanız için En İyi CRM Uygulamasını Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Firmaların isimleri, hikâyeleri benzersiz olduğu gibi iş süreçleri, çalışma şekli de kendine özeldir. Standardize edilmiş programlarla süreç yönetimi yapmaya çalışmak, projenin başarısızlıkla sonuçlanmasına neden olmaktadır.

CRM programlarının büyük bir kısmında standart modüller bulunmaktadır. Elbette ki firmalarda müşteri, görüşme, teklif ve satış süreçleri bulunmaktadır. Önemli olan bu modüllerin müşteriye özel hale getirilebilmesidir. Firmaya uygun olmayan alanların çıkarılabilmesi ya da ihtiyaca bağlı olarak yeni alanların eklenebilmesi gerekmektedir. İmplementasyon sürecinin başarılı bir şekilde tamamlanması, en önemli adımdır. Firmanın iş süreçleri iyi analiz edildiyse ve bu süreçler programa doğru uyarlandıysa, sonrasında sorun yaşama ihtimali ortadan kalkmaktadır.

En iyi CRM uygulamaları hangileridir diye bir araştırma yaptığınızda, karşınıza birçok program çıkacaktır. Değerlendirme yaparken şunları göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Bir başka firma için en iyi olan CRM uygulaması, sizin sürecinize uygun olmayabilir. Bu yüzden CRM programının esnekliği, kullanıcı dostu olması, farklı departmanlarla iş akışının sağlanması gibi birçok kriter göz önünde bulundurulmalıdır.

Yazılım programları söz konusu olduğunda sadece programın özellikleri değil; çözüm sağlayan firmanın deneyimleri, uzmanlığı, satış sonrasındaki hizmet kalitesi, ar-ge gücü de göz önünde bulundurulmalıdır. Sadece programın yeteneklerinden etkilenip bir CRM programı tercih edip destek sürecini göz ardı ettiğiniz zaman, yaptığınız yatırımların boşa gitmesi muhtemeldir.

Diyelim ki firmanız için en iyi CRM uygulamasını tercih ettiniz ve bir süre kullandınız. Her şeyin çok hızlı bir şekilde değiştiği, yenilendiği günümüzde programınız aynı kalıyorsa, çağa ayak uyduramaz duruma gelirsiniz. CRM programının firmanızın yenilikçi yaklaşımına uygun olması çok önemlidir, işte bu noktada CRM çözümü sağlayan firmanın ar-ge gücü devreye girmektedir. Firmanızın geleceğini de düşünerek kararlar verdiğiniz zaman, emekleriniz de yatırımlarınız da boşa gitmeyecektir. Firmanızın geleceğini en az sizin kadar düşünen ve yenilikçi bakış açısıyla, deneyimleriyle sürekli sizin yanınızda olan bir CRM çözüm ortağıyla hedeflerinize doğru sağlam adımlarla yol alabilirsiniz.

CRM RedWhite

Diğer Bloglar

img
CRM Yazılımı Kullanmanın Firmalar İçin Önemi ve Değeri

Tecrübelerimiz ışığında şunu çok iyi biliyoruz ki raporlama ve analiz her firmanın vazgeçilmez bir parçasıdır.

17.06.2020 11:08
img
İşinizi Her Yerden Yönetmeniz İçin Bu Zorlu Süreçte Yanınızdayız

Ülkemizin ve tüm dünyanın yaşadığı salgın nedeniyle firmalar, işlerini yönetme konusunda sıkıntılar yaşamaya başladı.

19.06.2020 10:52
img
Online CRM Avantajları

Müşteri ilişkilerinin kaliteli bir şekilde yönetilmesini sağlayan CRM çözümleri mobil olarak da kullanılabilmektedir.

14.01.2021 15:48
img