img

Sıkça Sorulan Sorular

We share with you the frequently asked questions and answers.

You can find answers to many questions that you are looking for or thought on our page.

Programı siz mi geliştiriyorsunuz, yoksa sadece satışını mı yapıyorsunuz?

CRM RedWhite %100 yerli bir yazılım programıdır. Kendi uzman yazılım ekibimizle geliştirdiğimiz bir çözümdür.

Programınız KİRALIK mı yoksa SATILIK mı?

Her iki seçenek de mevcuttur. Programı dilerseniz kiralayabilirsiniz, isterseniz de satın alabilirsiniz.

Kiralama yapan müşterilerimiz “Yıllık Lisans Kullanım Hakkı” elde etmektedir.

Satın alma yapan müşterilerimiz ise “Lisans Sahibi” olarak anılmaktadır. 

Kiralama ile Satın alma Arasındaki Fark Nedir?

Hem kiralamada hem de satın alma durumunda; programı isterseniz kendi server veya pc’nizde, kiralık bir sunucuda (dedicated), hostingde (Windows hosting) veya bizim kendi sunucularımızda barındırabilirsiniz.

Satın aldığınızda bir kereye mahsus bir satınalma bedeli ödüyorsunuz “Lisans Sahibi” oluyorsunuz ve sonraki yıllar için sadece “Yıllık Destek Yenileme Sözleşmesi” yapmanız gerekiyor.

Kiralamada ise programın “Yıllık Lisans Kullanım Hakkı”nı elde ediyorsunuz. Yıllık destek bedeli yıllık kiralama ücretinin içinde oluyor. Kiralama sözleşmenizi her yıl yenileyebilirsiniz.

Fiyatlandırma Nasıl Yapılıyor?

KİRALAMA: Ana Modül + Kullanıcı sayısı ve isteğe göre de İlave Modüller eklenerek müşteriye bir fiyat teklifi sunulmaktadır.  Müşteri programı kiralama şeklinde aldığında, CRM Programının “Yıllık Lisans Kullanım Hakkı”nı elde etmektedir.

SATIN ALMA: Ana Modül + Kullanıcı sayısı ve isteğe göre de İlave Modüller eklenerek müşteriye bir fiyat teklifi sunulmaktadır.  Müşteri programı satınalma şeklinde aldığında, CRM Programının “Lisans Sahibi” olmaktadır. 

KİRALAMA sözleşmesini her yıl yapmak gerekir mi?

Yıllık Lisans Kullanım Hakkı sözleşmesinin kullanım süresi, sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 1 (bir) yıldır. Müşteri, sözleşmenin kullanım dönemi sona ermeden ve/veya sona erdikten sonra CRM Kurumsal tarafından belirlenen güncel fiyat listesi üzerinden ödeme yapması halinde sözleşme yenilenmiş sayılır. Müşteri tarafından yapılan yenileme ödemesinin ardından program kullanımı aktif olarak devam eder.  

Yıllık Lisans Kullanım Hakkı yenilemesi yapılmadığı takdirde ise eski verilere ulaşım imkanı sağlanacak; ancak “Yeni Kayıt” fonksiyonu “PASİF” olmaktadır. 

Program Kurulumu Nasıl Yapılmaktadır?

Kiralık veya Satınalma fark etmeksizin firmaların kendi serverlarına veya belirleyecekleri hosting, sunucu vs istenilen her yere kurulum işlemi yapılmaktadır. Kurulum işlemini uzmanlarımız uzaktan (web üzerinden) erişim programlarıyla yapmaktadır.  

Programı Aldıktan Sonra Eğitim veriyor musunuz?

Yıllık kiralama yapan müşterilerimiz için modüllerin eğitimini anlatan video linkleri gönderilmektedir.

Satınalma yöntemiyle programı elde eden müşterilerimize ise 1 tam gün kullanıcılara “Online” modül eğitimi verilmektedir. 

Programı Satın aldığımızda sonraki yıllar için süreç nasıl işliyor?

Satın alma yapıldığında müşteriler, yıllık lisans bedeli ödemeyerek “Lisans Sahibi” olmaktadır. Sadece yıllık destek anlaşması yapılmaktadır.

Satın aldığınız ilk yıl destek ücretsiz verilmektedir. Sonraki yıllar ise “Yıllık Destek Anlaşması” yapmanız gerekmektedir. 

CRM programı hangi web tarayıcıları üzerinde çalışmaktadır?

Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Internet Explorer / Microsoft Edge, Apple Safari gibi tüm browserlar üzerinden kullanabilirsiniz.

Kurulum için gerekli minimum server veya pc özellikleri nelerdir?

Windows  işletim sistemi
İ5 veya İ7 yeni nesil işlemci
4-8 GB Ram

Şu an kullandığım bir CRM var. Geçiş yaparken buradan hangi verileri alabiliyoruz?

Kayıtlı olan müşterilerinizin firma bilgilerini, ürün bilgilerini ve stok miktarlarını excel aracılığıyla CRM programımıza import edebilmekteyiz.

CRM modüllerini kendimiz seçebiliyor muyuz?

Program “Ana Modüller” ve “İlave Modüller” den oluşmaktadır. Ana modüller sabit olup, ihtiyacınız olan ek modülleri “İlave Modüller” arasından seçebiliyorsunuz. İlave modülleri belirlemenizde uzmanlarımız size yardımcı olmaktadır. 

Programı kullanmaya başladıktan sonra sizden nasıl destek alabilirim?

Programla ilgili sorularınız ve destek taleplerinizi çalışma saatleri içinde telefon veya mail yoluyla teknik destek ekibimize iletebilirsiniz. Teknik destek ve eğitim destek uzmanlarımız mail, telefon veya uzak erişim programları vasıtasıyla sizlere yardımcı olmaktadır.  

Ticari Paket (muhasebe) programlarıyla Entegrasyonunuz var mı?

MİKRO ve ETA muhasebe programlarıyla entegrasyonumuz mevcuttur. Cari, Stok ve Sipariş senkronizasyonu sağlanmaktadır.  Entegrasyon sayesinde Ürün kalemleriniz ve stok miktarlarınız CRM programında görüntülenmektedir. CRM'de yeni oluşturulan cari ve siparişlerinde ticari programa gönderimi sağlanmaktadır. Bunun dışında Satınalma Yönetimi modülü aldıysanız oda aynı şekilde senkronize çalışmaktadır. 

Log kayıtlarını tutuyor musunuz?

CRM RedWhite programımıza giriş, çıkış ve export için log kayıtları tutmaktayız.

Excel’den toplu olarak veri aktarabiliyor muyuz?

Evet aktarabiliyoruz. Müşteri, kontak, ürün ve toplu stok girişlerini excelden import edebilmekteyiz.

Server’ım çökerse nasıl yardımcı oluyorsunuz?

"Programın kurulu olduğu sunucunun arızalanması, çökmesi veya kullanılamaz hale gelmesi gibi durumlardan dolayı sistemin başka bir sunucuya taşınması ve tekrar lisanslanması gerektiğinde 750 TL+KDV ücret karşılığında hizmet yerine getirilecektir."

Programda otomatik yedek alınıyor mu?

Evet alınabiliyor. Sizin belirlediğiniz günler ve saatlerde sql yedeği alınmaktadır.

Verilerimiz Export edebiliyor muyum?

Bütün listelerimizi excel, word ve pdf’e Export edebiliyorsunuz.

img